Procurorii bucureșteni au trimis în judecată un bărbat care făcea propagandă legionară pe un post de radio online
Administratorul unui radio online care promova doctrina legionară a fost trimis în judecată, potrivit unui anunț transmis miercuri de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București. Bărbatul, în vârstă de 58 de ani, este acuzat de patru infracțiuni, printre care „utilizarea în public a simbolurilor fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe”.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)