Maia Sandu l-a lăsat fără cetățenie pe fostul adjunct SIS care spiona pentru KGB, Alexandru Balan
Fostul director adjunct al Serviciului de Informații și Securitate (SIS), Alexandru Balan, a rămas fără cetățenia Republicii Moldova. Decretul privind retragerea cetățeniei a fost semnat de președinta Maia Sandu la 23 iunie. Balan a fost anterior grațiat în dosarul privind divulgarea secretului de stat și extrădat în Belarus în cadrul unui schimb de prizonieri care a făcut posibilă întoarcerea acasă a doi ofițeri SIS moldoveni.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)