Monica Tatoiu povestește că fiul ei nu-i mai vorbește deloc din cauza iubitei: „A zis că am jignit-o. Aia e părerea mea și nu mi-am schimbat-o. I-am spus totul în față”
Monica Tatoiu explică de ce Victor, fiul său, a întrerupt orice legătură cu ea. Fosta afaceristă mărturisește că totul a pornit de la criticile dure pe care le-a adus iubitei acestuia. Vedeta susține că tânărul a fost deranjat de sinceritatea sa din cadrul unei emisiuni online, unde a declarat că actuala parteneră nu este potrivită pentru el, deoarece îi încurajează comoditatea, în loc să îl motiveze în cariera de artist.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MARTIE, GRATIS, AICI
VEZI ȘI ACEST VIDEO VIVA!:
Monica Tatoiu a dezvăluit motivul pentru care fiul său, Victor, a decis să întrerupă orice legătură cu ea. Vedeta a mărturisit că sinceritatea sa debordantă din cadrul unui podcast, unde a criticat-o pe partenera tânărului, a provocat o ruptură în familie. Fosta femeie de afaceri consideră că băiatul său are nevoie de o parteneră care să-l motiveze, nu de una care să-i hrănească „comoditatea de artist”.













Citește și: Monica Tatoiu, mărturisiri tulburătoare despre boala de care suferă încă de la 24 de ani: "O să ajung în scaunul cu rotile. Nu pot să car sacoșe, nu pot să urc și să cobor scările"
Monica Tatoiu povestește că fiul ei nu-i mai vorbește deloc din cauza iubitei
Monica Tatoiu a vorbit deschis despre răcirea relației cu fiul ei, Victor. Vedeta a explicat că totul a pornit de la declarațiile sale sincere despre partenera de viață a tânărului, lucru care a creat o tensiune uriașă în familie. Conflictul a luat amploare după participarea ei la emisiunea „Detectorul de minciuni”.
Femeia de afaceri a recunoscut că opiniile sale despre iubita lui Victor au deranjat-o foarte tare pe tânără, dar și pe fiul ei. Ea susține că părerea sa nu este una izolată, ci este împărtășită și de prietenii de familie.
„Ba da (n.r.: fiul ei a fost deranjat când ea a spus că nu o place pe partenera sa). De ce nu vorbesc cu fi-miu? Dar nu mă deranjează. A fost un podcast care a enervat-o foarte tare, familia. Am fost la Detectorul de minciuni, eu niciodată n-o să mint. Eu spun întotdeauna ce-am gândit. E și bine, e și rău. Dar mai bine un partener ca mine. Sunt foarte fericită. A zis că am jignit-o. Aia e părerea mea și nu mi-am schimbat-o.
Nu numai eu, toți prietenii noștri. Eu am zis că poate sunt eu deviată. Întotdeauna în materie de decizii grele pe care le-am luat am apelat la a doua, a treia opinie ca să pot să mă liniștesc. Nu plec de la ideea că am dreptate. Am crescut un copil atent, cu bun simț. Singura problemă, nu are instinct de conservare. Nu știe cu contracte, se ocupă ta-su. El are nevoie alături de el, ceea ce văd eu și prietenii mei, de un partener de viață care să-l ridice, nu să-l lase să băltească. E foarte comod fi-miu. Ta-su n-a fost comod, că nu-l luam de bărbat dacă era. El e artist, pune căștile pe urechi. Face niște chestii demențiale, produse care se pot vinde cu 50.000 de euro. Dar are egoismul artistului. E comod. Are nevoie de cineva, de o parteneră care să-l împingă, să nu-l lase să mustească în comoditatea de artist. Nu e fata asta. Sunt la fel, asta e problema. Ea tot cu IT”, a mărturisit fosta afaceristă la WOWnews.
Citește și: Monica Tatoiu, în pantaloni scurți și cizme, la 70 de ani. Declarațiile stilistului, după ce a văzut-o așa: "Numai Jennifer Lopez își permite să-și arate picioarele, la peste 50 de ani"
Fosta femeie de afaceri i-a spus iubitei fiului ei că nu o place
În urmă cu două luni, Monica Tatoiu a mărturisit că i-a spus iubitei fiului ei că nu o place. Fosta afaceristă a precizat că nu este o persoană care să-și ascundă opiniile, indiferent de persoana cu care discută.
„Are o relație, mie nu-mi place, dar eu nu mă bag. I-am spus-o ei. Eu spun adevărul în fața omului, eu nu bârfesc că pe urmă uit și mă fac de râs. Și la politicieni le-m zis că îi înjur și la televizor, și în față. Dacă îți spun ție: „vai, ce frumoasă ești”, iar după mă duc și spun altceva, mă fac de râs. Ce e în gușă e și în căpușă. I-am spus totul în față. I-am ridicat viza de pe strada pe care stau. Eu nu sunt mămoasă. Eu, când am o părere despre cineva, că e politician, că e prieten, sunt și foarte emoționată, să nu greșesc.
Acum, că la 70 de ani, sunt mult mai pragmatică. Am niște oameni în care am încredere și care nu sunt eu. Nu vă aruncați cu capul înainte, întotdeauna trebuie să ai o echipă de consilieri înțelepți de care să poți să asculți. Un consilier înțelept e bărbatul meu. El e de Constanța. Dacă lucrezi la vreo firmă de call-center și ai făcut ceva greșit, dacă nu ai învățat niște înjurături, doctorat”, a declarat ea atunci, în podcastul Face to Face.
Citește și: Mormântul Andreei Cuciuc a fost vandalizat. Părinții ei sunt disperați și spun că nu e prima oară: „De zeci de ori, avem filmulețe și poze. Doamne, fă dreptate!”
Cu ce se ocupă fiul Monicăi Tatoiu
În urmă cu câteva luni, Monica Tatoiu a vorbit deschis despre ocupația fiului ei. Fosta femeie de afaceri a spus că Victor este ucenic, astfel că învață de la meșterii în vârstă să recondiționeze mobilierul foarte vechi, făcut pe arcuri, cu sfori, modă care a revenit și după care tineretul este înnebunit.
„Fiul meu face următorul lucru: preia piesele vechi, din lemn, el de altfel mi-a făcut toată mobila din casă, și le repară. Este preocupat de acele fotolii pe arcuri, cu sfoară, costă o grămadă de bani, recondiționate. Învață acum de la niște meșteri bătrâni, în vârstă de 80- 90 de ani, cum să le recondiționeze impecabil.
Plasticul se descompune, în 70 de ani, pe când un fotoliu pe arcuri este extraordinar, are viață lungă. Victoraș are niște prieteni, ai căror mame i-au adus deja piese ca să le recondiționeze, multe din furnir. E tare priceput și preocupat de partea aceasta. Fiul meu este frumos și deștept, doar e crescut de mă-sa!”, a spus Monica Tatoiu într-un interviu pentru Click!.
Sursa foto: Facebook/ Instagram

QWER

