AUR a părăsit sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită”

22 Jun 2026 - 22:55
0 2
AUR a părăsit sala înainte de votul pentru Guvernul Veștea. George Simion: „Nu mai putem sta cu coloana îndoită”
George Simion a anunțat luni seară, înaintea votului de învestitură din Parlament pentru Guvernul Veștea, că parlamentarii AUR vor părăsi sala de plen. Liderul formațiunii a acuzat partidele aflate la guvernare de „trădare” și a susținut că România traversează o criză democratică, reiterând că AUR nu va susține Executivul propus.

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User