Țara care renunță la ora de vară la solicitarea cetățenilor. „Schimbarea bruscă a orei duce la perturbări ale ceasului biologic”
Șeful Guvernului, Aziz Akhannouch, a anunțat că Marocul va reveni la fusul orar GMT la sfârșitul verii. Aceasta înseamnă că Marocul va renunța oficial la fusul orar GMT+1. Akhannouch a făcut aceste declarații în fața presei naționale, în urma unei ședințe a Consiliului de Guvern. El a afirmat că decizia a fost luată ca răspuns la solicitările cetățenilor și la discuțiile purtate în cadrul coaliției de guvernare.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)