„Evitaţi expunerea prelungită la soare și consumul de alcool.” Recomandările INSP în perioada de caniculă
Căldura excesivă reprezintă un pericol pentru mediu şi sănătate, stresul termic fiind cauza principală a deceselor cauzate de vreme, acesta putând exacerba bolile cardiovasculare, diabetul, afecţiunile mintale, astmul şi creşte riscul de accidente şi transmitere a unor boli infecţioase. Institutul Naţional de Sănătate Publică a transmis vineri mai multe recomandări în contextul perioadei caniculare.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)