Prea săraci ca să fie turiști. Românii care nu merg în vacanțe: „N-am fost niciodată! Nici la munte, nici la mare, nici măcar în oraș”

23 Jun 2026 - 07:20
0 3
Prea săraci ca să fie turiști. Românii care nu merg în vacanțe: „N-am fost niciodată! Nici la munte, nici la mare, nici măcar în oraș”
Unii români nu au vizitat niciodată vreun muzeu din oraș. Alții nu au ieșit niciodată din sat, să meargă la oraș, la mare sau la munte. Aceasta este realitatea cumplită, generată în principal de sărăcie. În Prisăcani, un sat situat la nici 30 de kilometri de Iași, nu puțini sunt cei care recunosc că nu au fost niciodată turiști.

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User