Petrișor Peiu îl compară pe Nicușor Dan cu Carol al II-lea: „A gestionat criza foarte prost”. Suspendarea, „oricând pe masă”
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a criticat la Digi24 modul în care președintele Nicușor Dan a gestionat criza politică și l-a acuzat de „impunerea voinței personale” în desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de premier. În cadrul emisiunii „În fața ta”, acesta a declarat că abordarea e „de neacceptat într-o democrație de tip occidental” și a comparat situația cu perioada lui Carol al II-lea, afirmând că procedura de suspendare a șefului statului „este oricând pe masă”.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)