Iranul avertizează că orice „intervenție” va întârzia redeschiderea Strâmtorii Ormuz
Ministrul iranian de Externe, Abbas Araghchi, a afirmat duminică, la Bagdad, că ţara sa este singura responsabilă pentru ca traficul în Strâmtoarea Ormuz să revină la nivelurile anterioare războiului început la sfârşitul lunii februarie şi a avertizat că orice altă intervenţie „va întârzia redeschiderea” sa, transmite EFE, potrivit Agerpres.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)