O fostă angajată MAE care și-a plătit ilegal salarii timp de 15 ani şi-a recunoscut fapta. Cât de mare este prejudiciul
Fosta funcţionară din cadrul Ministerului Afacerilor Externe (MAE) care, în timp ce lucra la Direcţia de contabilitate şi salarizare, a falsificat 176 de state de plată, virând timp de 15 ani sume cu titlul de salarii către ea însăşi şi către două persoane care nu erau angajate ale instituţiei, a încheiat un acord de recunoaştere a vinovăţiei cu procurorii DNA. Procurorii au stabilit o pedeapsă de trei ani şi o lună de închisoare și un prejudiciu de peste 8 milioane de lei.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)