„Moscova nu ne-a respectat niciodată independența”: Maia Sandu, mesaj de Ziua Suveranității Republicii Moldova
Maia Sandu a afirmat marți, la 36 de ani de la adoptarea Declarației de Suveranitate a Republicii Moldova, că Rusia nu a respectat niciodată independența țării și a pledat pentru continuarea integrării europene, pe care o consideră esențială pentru apărarea suveranității și a securității statului.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)