Radu Mihaiu: „USR n-ar vota un guvern PSD. Un guvern minoritar reformist este ceea ce are nevoie România”
Radu Mihaiu, vicepreședinte USR, a declarat marți la Digi24 că un guvern minoritar reformist este răspunsul la actuala criză politică, iar acesta se poate construi „în jurul USR, PNL și UDMR”. El a mai subliniat că varianta unui executiv minoritar PSD este exclusă, menționând că din cauza comportamentului politic al social-democraților „au crescut foarte mult partidele izolaționiste și extremiste”.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)