SUA, mai aproape de o prezență militară permanentă în Polonia. Varșovia: „Intrăm în următoarea etapă”
Discuțiile dintre Varșovia și Washington privind înființarea unei baze permanente a SUA pe teritoriul polonez au avansat la „etapa următoare”, a declarat ministrul polonez al Apărării. Władysław Kosiniak-Kamysz a afirmat duminică, într-o postare pe rețelele sociale, că Washingtonul analizează disponibilitatea forțelor militare, în contextul în care Varșovia încearcă să asigure prezența armatei americane pe flancul estic al NATO, pe fondul incertitudinii privind angajamentul pe termen lung al Casei Albe față de apărarea Europei, anunță TVP World.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)