Gabriela Cristea încă primește oferte de revenire în televiziune: „De dorită sunt dorită! Proiecte mari și importante”. De ce nu a acceptat până acum

25 Jun 2026 - 12:05
0 1
Gabriela Cristea încă primește oferte de revenire în televiziune: „De dorită sunt dorită! Proiecte mari și importante”. De ce nu a acceptat până acum

Retrasă din televiziune de aproximativ un an și jumătate, Gabriela Cristea spune că nu a ieșit deloc din atenția producătorilor TV. Vedeta mărturisește că primește în continuare propuneri de revenire pe micul ecran, inclusiv una recentă, însă nu toate proiectele reușesc să o convingă să revină în fața camerelor. Pentru moment, preferă să aleagă cu grijă ce i s-ar potrivi cu adevărat.


CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


Gabriela Cristea a renunțat în urmă cu aproximativ un an și jumătate la proiectul „Mireasa. Capriciile iubirii”, difuzat la Antena Stars, alegând să facă un pas în spate din televiziune. De atunci, și-a continuat activitatea în mediul online, unde rămâne activă și conectată cu publicul său. Chiar și așa, mulți telespectatori spun că i-ar plăcea să o revadă înapoi pe micul ecran, într-un format TV dedicat.














Citește și: Gabriela Cristea, adevărul despre relația cu actuala soacră, mama lui Tavi Clonda: "Experiențele mele anterioare au fost un pic aricioase"


Gabriela Cristea spune că încă e curtată de televiziuni


Gabriela Cristea mărturisește că, deși a fost în continuare căutată pentru proiecte TV, nu a simțit că vreunul dintre acestea este suficient de convingător pentru a o face să revină. Vedeta spune că, în prezent, se simte împlinită cu ceea ce face și nu resimte presiunea unei întoarceri în fața camerelor.


„De dorită sunt dorită. Am primit oferte în anul ăsta jumătate de când nu mai sunt la TV. Da, am primit și recent, dar nu a fost nimic care să mă facă să spun: gata, mă întorc! Și nu pentru că proiectele nu ar fi fost mari sau importante sau care să mă stimuleze, ci pur și simplu am simțit că mă mulțumește ceea ce fac acum, mă împlinește și mă face să mă simt bine cu mine”, a declarat Gabriela Cristea pentru Libertatea.


Citește și: Cum arată Gabriela Cristea în costum de baie, după ce a slăbit 30 de kilograme: "Cui nu îi place că nu mai am corpul ferm ca la 20 de ani îi spun doar că nu mai am 20 de ani"



Citește și: Nicușor Dan, verdict după negocierile cu partidele: „O să avem o guvernare pro-occidentală, minoritară”


Cum arată acum viața prezentatoarei TV


De când a renunțat la ritmul alert al televiziunii și la programul încărcat din fiecare zi de filmări, Gabriela Cristea spune că a câștigat un lucru pe care îl considera esențial: timpul pentru familie. Vedeta a explicat că decizia de a face un pas în spate din carieră a venit tocmai din dorința de a-și reorganiza prioritățile și de a fi mai prezentă în viața personală. În această perioadă, preferă un ritm mai liniștit, departe de presiunea directă a platourilor TV.


„Și am mai mult timp pentru familie. Să știi că nu muncesc mai puțin. Doar că muncesc atunci când pot eu, ca să nu îmi mai afecteze viața de familie”, a concluzionat fosta prezentatoare TV.


Pe lângă schimbările din plan profesional și personal, Gabriela Cristea a trecut și printr-o transformare vizibilă din punct de vedere fizic. În ultimul an, vedeta a reușit să slăbească aproximativ 34 de kilograme, lucru pe care îl consideră o realizare importantă și rezultatul unui stil de viață mai echilibrat. Astăzi spune că se simte mai bine ca oricând, iar forma în care se află îi dă un plus de încredere și energie.


Sursa foto: Facebook


Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User