Csoma Botond, despre un Guvern minoritar prin rotație: „Ar putea fi o variantă”
Csoma Botond, liderul deputaților UDMR, a declarat miercuri că un Guvern minoritar prin rotație „ar putea fi o variantă”, în contextul discuțiilor privind scenariile de guvernare. El a precizat că UDMR nu a luat încă o decizie, dar personal consideră că un această variantă ar putea fi acceptată dacă este agreată de partide: „Oricum trebuia să avem o rocadă în 2027”, a spus acesta.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)