Csoma Botond, despre un Guvern minoritar prin rotație: „Ar putea fi o variantă”

24 Jun 2026 - 15:10
0 2
Csoma Botond, despre un Guvern minoritar prin rotație: „Ar putea fi o variantă”
Csoma Botond, liderul deputaților UDMR, a declarat miercuri că un Guvern minoritar prin rotație „ar putea fi o variantă”, în contextul discuțiilor privind scenariile de guvernare. El a precizat că UDMR nu a luat încă o decizie, dar personal consideră că un această variantă ar putea fi acceptată dacă este agreată de partide: „Oricum trebuia să avem o rocadă în 2027”, a spus acesta.

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User