Bazinul reflectorizant de la Memorialul Lincoln s-a înverzit și se degradează. Trump acuză acte de vandalism: „Oameni dereglați”

22 Jun 2026 - 09:35
0 2
Bazinul reflectorizant de la Memorialul Lincoln s-a înverzit și se degradează. Trump acuză acte de vandalism: „Oameni dereglați”
Bazinul reflectorizant din fața Memorialului Lincoln, unul dintre cele mai cunoscute simboluri ale Washingtonului, se confruntă din nou cu probleme la scurt timp după o renovare de 13 milioane de dolari. Apa a devenit verde din cauza algelor, iar noul strat de vopsea începe să se desprindă. Președintele Donald Trump susține că monumentul a fost și ținta unor acte de vandalism și a anunțat că lucrările de reparații vor începe imediat.

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User