„Micul CET” de la Metrom Brașov va fi demolat. 2,5 hectare de teren dintr-o zonă cu potențial, eliberate
Primăria Brașov a cumpărat, în februarie 2022, fosta centrală termoelectrică CET, în schimbul sumei de 13,57 milioane de euro, cu intenția de a o transforma într-un pol de dezvoltare industrială și tehnologică. Achiziția a inclus și vechiul CAF Metrom de pe strada Carpaților, nefuncțional și acesta de ani buni. Acum, Primăria vrea să elibereze platforma, cu o [...]
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)