Aproape toată țara va fi sub alertă de caniculă: ANM anunță până la 35 de grade. A fost emis și cod galben de furtuni în 23 de județe

24 Jun 2026 - 11:15
0 1
Aproape toată țara va fi sub alertă de caniculă: ANM anunță până la 35 de grade. A fost emis și cod galben de furtuni în 23 de județe
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță caniculă, disconfort termic accentuat și episoade de instabilitate atmosferică începând de miercuri dimineață și până joi seara. Meteorologii au emis coduri galbene de vreme severă, cu temperaturi de până la 35 de grade, dar și ploi torențiale, vijelii și grindină în mai multe regiuni ale țării. 

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User