40 de pompieri români au plecat în Franța pentru a ajuta la stingerea incendiilor de vegetație
40 de pompieri români au plecat, duminică, spre Franța cu echipamente de stingere a incendiilor de vegetaţie şi pădure, pentru a interveni în zonele afectate sau cu risc ridicat, urmând să fie înlocuiți la jumătatea lunii iulie de un al doilea contingent. Misiunea se desfășoară în cadrul programului pilot de pre-poziționare al Direcţiei Generale Protecţie Civilă Europeană şi Operaţiuni de Ajutor Umanitar (DG ECHO), potrivit Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă (DSU).
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)