De ce nu a votat AUR Guvernul Veștea. Petrișor Peiu: „PSD-ul are o reticență în a face în mod transparent o relație cu AUR”
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a explicat, duminică, la Digi24 de ce partidul condus de George Simion nu a votat Guvernul Veștea, deși parlamentari ai AUR au purtat negocieri atât cu fostul premier desemnat, cât și cu lideri social-democrați. În cadrul emisiunii „În fața ta” de la Digi24, acesta a declarat că PSD nu își asuma o „relație transparentă” cu AUR, iar partidul nu ar fi putut să își justifice schimbarea de atitudine în lipsa unor negocieri publice.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)