Rusia acuză SUA că nu mai sunt un „mediator imparțial” și vrea noi negocieri cu Ucraina. Lavrov: „Suntem gata să vorbim cu Kievul”
Rusia este pregătită să reia negocierile cu Ucraina, însă consideră că Statele Unite nu mai pot fi privite drept un „mediator imparțial” în conflict, a transmis marți ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov. Șeful diplomației de la Moscova a afirmat că Rusia rămâne dispusă să discute cu Kievul, așa cum a făcut-o și în trecut.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)