PSD schimbă tonul față de AUR. Rareș Hopincă: „A vorbi despre un partid că este extremist e o linie periculoasă”
Primarul PSD al Sectorului 2, Rareș Hopincă, a declarat marți, în direct la Digi24, că România are nevoie urgentă de un guvern cu puteri depline și a avertizat că actualul blocaj politic trebuie depășit rapid. Social-democratul a susținut că etichetarea AUR drept partid extremist este „o linie periculoasă” și a admis că, în actualul context parlamentar, ar putea fi nevoie inclusiv de voturile formațiunii conduse de George Simion pentru formarea unei majorități.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)