Olga Barcari, mărturisiri dureroase despre cele mai dificile momente din viața ei: „Am plecat de la 17 ani de acasă, am trecut prin multe clipe grele și dezamăgiri. Mintea mea și-a pus o mulțime de bariere” / EXCLUSIV

25 Jun 2026 - 00:05
0 2
Olga Barcari, mărturisiri dureroase despre cele mai dificile momente din viața ei: „Am plecat de la 17 ani de acasă, am trecut prin multe clipe grele și dezamăgiri. Mintea mea și-a pus o mulțime de bariere” / EXCLUSIV

Cunoscută pentru energia, ambiția și succesul său profesional, Olga Barcari ascunde în spatele zâmbetului o poveste de viață marcată de încercări și suferințe. Într-un interviu acordat în exclusivitate, vedeta a vorbit deschis despre una dintre cele mai grele perioade din viața sa, pierderea tatălui. Olga și-a amintit cu emoție de sacrificiile, dezamăgirile și obstacolele pe care le-a întâmpinat încă din adolescență, mărturisind că a plecat de acasă la doar 17 ani și că experiențele trăite au determinat-o să își construiască numeroase bariere emoționale.


CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


La scurt timp după experiența din Asia, ai trecut prin momente cumplite. Îmi pot doar imagina cât de dureros a fost să afli de pierderea tatălui tău – o rană care știu că nu s-a vindecat și va rămâne deschisă pentru totdeauna. Cum ai reușit să mergi mai departe în acea perioadă? De unde ai găsit puterea să-ți sprijini mama, familia?


Este foarte greu să îți pierzi tatăl. A fost singurul om care m-a iubit necondiționat! Nu am fost admirată de nimeni așa cum am fost de el. M-a lăudat mereu pentru tot ce am făcut. Îmi zicea că îi semăn. Dacă avea mai mult curaj, sunt sigură că ajungea și mai departe în viață! Mă bucur pentru că i-am moștenit caracterul. A fost un om extraordinar.















Olga Barcari, mărturisiri dureroase despre cele mai dificile momente din viața ei


A fost cumplit! Am pierdut cel mai iubit om din viața mea. Am plecat de la 17 ani de acasă, am trecut prin multe clipe grele și dezamăgiri. Mintea mea și-a pus o mulțime de bariere, astfel că, atunci când tata s-a dus, m-am gândit că se odihnește, nu îl mai muncește nimeni și este protejat. Am simțit și o eliberare! El o să fie alături de mine pentru eternitate.


Citește și: De ce nu se afișează Olga Barcari cu actualul iubit: „Singurul bărbat de care am vrut să mă despart de mai multe ori și nu m-a lăsat!”. Concurentul de la Asia Express care le-a făcut cunoștință


Ce relație are Olga Barcari cu mama ei


Îți este mama ta și cea mai bună prietenă, i te confesezi, îi povestești ce se întâmplă în viața ta?


De când tata nu mai este, vorbim în fiecare zi, povestim, însă nu știe multe lucruri pentru că nu le poate digera. Mama a stat acasă pentru o bună parte a vieții sale, nu poate să înțeleagă anumite aspecte. De exemplu, ce este ANAF-ul, ce înseamnă să ții o firmă și să îți vină clienți.


Citește și: Marian Godină a considerat-o pe Olga Barcari "încrezută" la început: "La intrare mi-a lăsat o impresie destul de proastă, care s-a dovedit a fi greșită". Cum și-a schimbat părerea după Survivor



Nu înțelege de ce am nevoie de atâtea haine și de ce îmi cumpăr multe genți. În lumea noastră, a showbizului, este nevoie de o imagine bună. Da, mama este prietena mea cea mai bună, mă face să râd, însă, de când nu mai este tata, are o durere în suflet și a devenit mai tristă.


Citește și: Călin Donca, reacție după ce a fost surprins alături de Patricia de la Casa Iubirii. Ce au vorbit, de fapt, în club: „Știam doar că a fost Miss România în 2024!”


Vorbim în fiecare zi, o susțin moral și financiar și știe că se poate baza pe mine. Fac tot posibilul să merg mai des acasă ca să simtă prezența tatălui meu prin mine! Ea știe cât de mult mă iubea tata și că mă privea ca pe rodul iubirii lor. Îmi oferă mai multă atenție și dragoste acum.



 

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User