Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți”

25 Jun 2026 - 19:55
0 2
Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți”
În contextul în care negocierile pentru susținerea unui Guvern sunt blocate, președintele Nicușor Dan a apreciat că este important ca țara să aibă un Executiv „cât mai repede”. Aflat în Polonia, șeful statului a declarat că se așteaptă la responsabilitate și ca partidele să vină cu o majoritate.

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User