Nereguli pe bandă rulantă în exploatările de agregate minerale din Brașov. Garda de Mediu a aplicat sancțiuni de 390.000 de lei

22 Jun 2026 - 13:45
0 2
Nereguli pe bandă rulantă în exploatările de agregate minerale din Brașov. Garda de Mediu a aplicat sancțiuni de 390.000 de lei
Operatorii economici care desfășoară activități de exploatare a resurselor minerale în județul Brașov au fost verificați în cadrul unei ample campanii de control derulate de Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Brașov. În urma verificărilor, comisarii au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare totală de 390.000 de lei. Acțiunea a vizat societățile care desfășoară sau [...]

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User