Ileana Lazariuc, declarații rare despre copiii ei. Ce spune despre o revenire în România și ce relație are cu Alexandru Ion Țiriac: „Am fost împreună o jumătate de viață!”
După ani în care a stat departe de lumina reflectoarelor, Ileana Lazariuc a oferit un interviu amplu despre viața ei. Artista a vorbit despre cei doi copii ai săi, despre echilibrul de familie și despre felul în care fostul soț, Alexandru Ion Țiriac, rămâne în continuare implicat în viața lor.
CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI
După divorțul de Alexandru Ion Țiriac, Ileana Lazariuc s-a mutat în Dubai alături de cei doi băieți ai lor, Alexandru și Nicholas. A lăsat în urmă viața din România și a ales un stil mai liniștit, centrat pe familie și pe creșterea copiilor. Chiar și de la distanță, legătura dintre băieți și tatăl lor a rămas constantă.











Citește și: Cine este Ileana Lazariuc. A avut o copilărie grea din cauza tatălui alcoolic, are doi copii cu Alexandru Ion Țiriac și s-a stabilit în Dubai după divorț
Ileana Lazariuc, declarații rare despre copiii ei
Artista a făcut o confesiune sinceră despre trecerea timpului, despre alegerile făcute de-a lungul anilor și despre modul în care privește astăzi parcursul său.
„Da, parcă ieri erau mici, iar acum mă uit în sus la ei şi nu-mi vine să cred ce mari s-au făcut. Trecerea timpului se vede cel mai frumos şi mai curat prin copii. Fiecare etapă şi fiecare vârstă are farmecul ei, cu bune şi cu provocări. Am crescut împreună cu ei, am învăţat unii de la alţii în fiecare zi, iar astăzi sunt doi copii buni, calzi şi foarte înțelegători. Sunt mândria mea cea mai mare.
Nu îmi place cuvântul „sacrificiu”. Când faci lucruri pentru copiii tăi sau pentru oamenii pe care îi iubeşti, le faci din alegere şi din asumare, nu cu sentimentul că pierzi ceva. Fiecare etapă a vieţii vine cu priorităţi. Au fost momente când am ales să pun familia pe primul loc şi să fiu prezentă acolo unde era cea mai mare nevoie de mine, dar am făcut-o cu toată inima, aşa că nu privesc în urmă cu regrete”, a declarat artista pentru okmagazine.ro.
Ce spune despre o revenire în România
Ileana Lazariuc a lăsat deschisă inclusiv posibilitatea unei reveniri în țară, spunând că, indiferent unde a locuit de-a lungul anilor, România a rămas pentru ea locul în care se întoarce mereu cu sufletul.
„Noi am avut mereu o viaţă destul de dinamică şi am locuit în locuri diferite, de-a lungul anilor, ceea ce ne-a învăţat să fim flexibili şi să ne adaptăm oriunde. Însă, indiferent unde ne-au dus paşii pe harta lumii, România a rămas întotdeauna locul unde mă întorc cu sufletul. Aici sunt oamenii dragi, prietenii, amintirile şi acea energie caldă care mă încarcă. Nu îmi place să fac planuri rigide pentru viitor, pur şi simplu mă bucur de fiecare zi petrecută în ţară”, a adăugat aceasta pentru sursa citată.
Citește și: Ileana Lazariuc, primul interviu după divorțul de Alexandru Ion Țiriac. De ce nu își dorește să revină în viața publică: „Sunt foarte bine. Nu aș schimba nimic”

Citește și: De ce nu se afișează Olga Barcari cu actualul iubit: „Singurul bărbat de care am vrut să mă despart de mai multe ori și nu m-a lăsat!”. Concurentul de la Asia Express care le-a făcut cunoștință
Ce relație are cu Alexandru Ion Țiriac
Ileana Lazariuc a vorbit și despre relația pe care o are în prezent cu fostul ei soț, Alexandru Ion Țiriac, după separare, și despre felul în care au reușit să păstreze un echilibru pentru binele copiilor lor.
„Este un lucru firesc, până la urmă am fost împreună o jumătate de viaţă şi el a fost şi va rămâne o parte extrem de importantă din trecutul meu. Este tatăl copiilor mei şi este un tată absolut extraordinar, dedicat şi implicat, pentru care voi avea întotdeauna un respect profund. Am reușit să păstrăm o relaţie matură, caldă şi liniştită, bazată pe comunicare şi pe respect reciproc, punând mereu pe primul loc echilibrul şi fericirea băieţilor noştri”, a încheiat ea.
Sursa foto: Facebook
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)