„Foarte periculoși! De două ori m-au atacat”. Oraș întreg terorizat de urși. Animalele dau târcoale, în căutare de hrană
Ursul brun trebuie scos de pe lista speciilor protejate, pentru ca intervențiile vânătorilor să fie mai ușoare. Solicitarea a fost făcută la Bruxelles de ministrul interimar al Agriculturii, Tanczos Barna, în numele românilor care locuiesc în zonele montane. Oamenii se plâng că urșii le-au ajuns pe ogoare și în gospodării, dar nu se feresc nici să caute hrană pe străzile orașelor. În Covasna, mesajele RO-Alert sunt aproape la ordinea zilei, peste 150 numai de la începutul anului.
Care este reactia ta cu privire la acest articol?
Like
0
Dislike
0
Love
0
Funny
0
Wow
0
Sad
0
Angry
0
Comentarii (0)