Cine este blonda superbă cu care s-a afișat Valentin Sanfira pe rețelele de socializare: „Un selfie, două zâmbete și o zi memorabilă”

23 Jun 2026 - 17:20
0 2
Cine este blonda superbă cu care s-a afișat Valentin Sanfira pe rețelele de socializare: „Un selfie, două zâmbete și o zi memorabilă”

Valentin Sanfira continuă să se afle în atenția publicului, iar fiecare apariție a sa din mediul online stârnește un val de reacții. După o perioadă intensă și plină de schimbări pe plan personal, respectiv divorțul de Codruța Filip, îndrăgitul interpret de muzică populară s-a afișat, recent, pe rețelele de socializare alături de o blondă superbă, iar imaginile au strâns imediat mii de aprecieri.


CITEȘTE TOATĂ REVISTA VIVA DE MAI, GRATIS, AICI


Aparițiile pline de energie ale artistului vin în paralel cu o serie de mesaje subtile pe care acesta le-a transmis în ultima vreme în spațiul virtual. De când a revenit la statutul de celibatar, Valentin Sanfira a lăsat de înțeles că trece printr-un proces de redescoperire și reinventare.


















Valentin Sanfira s-a afișat în online cu o blondă superbă


Frumoasa blondă alături de care Valentin Sanfira s-a fotografiat în ipostaze care i-au pus pe gânduri pe fanii săi este nimeni alta decât Natalia Gordienko, o artistă apreciată în Republica Moldova.


Cei doi au o relație profesională strânsă și au lansat recent o melodie împreună, o piesă de dragoste, „Dragostea-i ca focul”, ale cărei cadre din videoclip au fost intens comentate și interpretate de fani în contextul divorțului prin care a trecut artistul.


Natalia Gordienko a publicat două fotografii alături de Valentin Sanfira, însoțite de un mesaj extrem de cald și plin de semnificație: „Micile momente sunt cele care rămân în suflet. Un selfie, două zâmbete și o zi memorabilă”, a scris artista pe pagina sa de Facebook.


La rândul său, artistul a postat o fotografie cu o cafea, prin care a vrut să arate ce s-a schimbat în viața lui de când a divorțat.


“Bea o cafea singur decât cu persoane care nu te apreciază. Învață să te pui pe primul loc și iubește-te că meriți.”, a scris Valentin Sanfira la o postare.


Citește și: Valentin Sanfira, mesaj în fața a 5 mii de oameni, după ce a divorțat de Codruța Filip: 'Dumneavoastră m-ați făcut mare. Mă înclin! Sălile sunt pline chiar dacă trăim vremuri nu tocmai bune


Imaginile în care cei doi apar împreună au stârnit numeroase reacții în mediul online. „Superbi! Vă stă demențial de bine împreună. Ați forma cuplul anului”, „Ti-am spus c-ai s-o cauți pe Codruța în toate femeile! Domnișoara e leit Codruța!”- sunt câteva din comentariile fanilor.


Citește și: Cum se vindecă Valentin Sanfira după divorțul de Codruța Filip și ce spune despre acuzațiile de infidelitate: „Lupt să cred în oameni. Încă este iubire în inima mea!'


Natalia Gordienko: "La noi lucrurile au mers firesc încă din prima zi"


Artista din Republica Moldova a făcut declarații exclusive pentru Libertatea despre acest proiect și legătura creată.


„Colaborarea cu Valentin a fost una dintre acele întâlniri profesionale care se întâmplă la momentul potrivit. Este un artist autentic și cu energie faină, pozitivă, iar asta se simte atât în muzica lui, cât și în felul în care este ca om. De multe ori, când colaborezi pentru prima dată cu cineva, există o perioadă de acomodare, însă la noi lucrurile au mers firesc încă din prima zi.


Ce am apreciat cel mai mult a fost faptul că nu a venit cu bariere sau cu idei preconcepute. A avut încredere în mine, în echipă și în povestea pe care voiam să o spunem prin această piesă. Am râs mult la filmări, am improvizat, am încercat lucruri noi și cred că tocmai această relaxare se vede și în rezultatul final.


Pentru mine, o colaborare reușită nu înseamnă doar două voci care sună armonios împreună, ci și o energie frumoasă între oameni. Iar cu Valentin am simțit exact asta. M-am bucurat sincer să îl descopăr și sunt convinsă că "Dragostea-i ca focul" nu ar fi avut aceeași emoție fără el”, a spus Natalia Gordienko pentru Libertatea.



Valentin Sanfira, scos din sărite de comentariile fanilor


Deși se bucură de un succes imens și de aprecierea publicului larg, expunerea din mediul online aduce uneori și reacții mai puțin plăcute.


Deranjat de comentariile nepotrivite primite la o postare recentă din timpul unei escapade la pescuit, Valentin Sanfira nu a ezitat să pună lucrurile la punct și le-a bătut obrazul celor „certatți cu bunul simț”.


„M-am uitat prin mesaje și m-am crucit. Ce să zic, doar că nu am prins pește nici eu, nici prietenii cu care am fost. În schimb am descoperit în comentarii oameni care au probleme mari de comportament și sunt certați cu bunul simț.


Aici, pe pagina mea postez ce cânt și ce consider eu că vreau să împărtășesc cu oamenii care mă iubesc. Voi ceilalți mergeți și revărsați-vă părerile și fanteziile în altă parte. Mulțumesc!”, a reacționat, tranșant, interpretul.


 

Care este reactia ta cu privire la acest articol?

Like Like 0
Dislike Dislike 0
Love Love 0
Funny Funny 0
Wow Wow 0
Sad Sad 0
Angry Angry 0

Comentarii (0)

User