Liga 1: FC Botoșani câștigă la Mediaș

FC Botoșani s-a impus, vineri seară, pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, în primul meci din cadrul etapei a 5-a a play-off-ului Ligii 1. 0-2 a fost scorul întâlnirii de la Mediaș, după două goluri marcate în prima repriză. Golgheterul croat Dugandzic a deschis scorul în minutul 15, iar Keyta a mărit avantajul cu o … The post Liga 1: FC Botoșani câștigă la Mediaș appeared first on spotmedia.ro.

FC Botoșani s-a impus, vineri seară, pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, în primul meci din cadrul etapei a 5-a a play-off-ului Ligii 1. 0-2 a fost scorul întâlnirii de la Mediaș, după două goluri marcate în prima repriză. Golgheterul croat Dugandzic a deschis scorul în minutul 15, iar Keyta a mărit avantajul cu o reușită semnată în minutul 35. Cu această victorie, moldovenii au urcat pe locul 4 în clasamentul din play-off, cu 27 de puncte. Gaz Metan Mediaș coboară pe ultimul loc al clasamentului din play-off, cu 25 de puncte. Gaz Metan Mediaș: Pleșca – Butean, Constantin, Popa, Moura – Fofana, Droppa – Ciocan, Chamed, Velisar – Buș.Antrenor: Dușan Uhrin Jr. FC Botoșani: Pap – Harut, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Florescu – Ofosu, Carlone, Keyta – Dugandzic.Antrenor: Marius Croitoru. Arbitru: Horațiu Feșnic. I.G, The post Liga 1: FC Botoșani câștigă la Mediaș appeared first on spotmedia.ro.